ul. Warszawska 6, budynek mieszkalny

We wschodniej części miasta, na terenie Przedmieścia Malborskiego, rozwiniętego w XIX wieku w kierunku południa i wschodu wzdłuż ul. Warszawskiej (Hindenburgstrasse), gdzie na dużych parcelach lokowano reprezentacyjne budowle użyteczności publicznej i rezydencje wyższych urzędników regencji. Dom wzniesiony po południowej stronie ul. Warszawskiej, kalenicowo, wolnostojący, ok. 20 m. od osi jezdni, na niewielkim wzniesieniu. Od północy niski murek oporowy zaakcentowany strzyżonymi krzewami.

Dom mieszkalny, wielorodzinny

Dom mieszkalny.

Dom wzniesiony ok. 1850 - 60 roku, nie posiada cech stylowych.

Budynek murowany z cegły, tynkowany, fundament wtórnie obetonowany. Całkowicie podpiwniczony, jednokondygnacjowy z użytkowym poddaszem, od frontu dwukondygnacjowy ryzalit środkowy tworzący wystawkę z osobnym daszkiem. Dom nakryty dachem naczółkowym (karpiówka w koronkę na łatach), więźba dachowa płatwiowo-krokwiowa ze stojącym storczykiem. Wzniesiony na rzucie prostokąta z płytkim ryzalitem środkowym od północy.