ul. Konarskiego 4, dom mieszkalny

We wschodniej części miasta, na terenie Przedmieścia Malborskiego, rozwiniętego w XIX i pocz. XX wieku w kierunku południa i wschodu wzdłuż obecnej ul. Warszawskiej (Hindenburgstrasse), gdzie na dużych parcelach lokowano reprezentacyjne budowle użyteczności publicznej i rezydencje wyższych urzędników regencji. Po przekroczeniu torów kolejowych wiaduktem w ciągu jezdni, dzielnica zmienia swój charakter na przedmiejski. Kwartały na południe od wschodniego odcinka ul. Warszawskiej powstały w 2 ćw. XX wieku i zabudowane są głównie domami mieszkalnymi. Kamienica usytuowana w pierzei południowej ulicy, od wschodu połączona z kamienicą nr 6, na zapleczu podwórze gospodarcze z prowizoryczną zabudową i ogródkami warzywnymi.

Dom mieszkalny.

Kamienica czynszowa.

Kamienica wzniesiona w 1905. Budynek eklektyczny.

Murowany z cegły ceramicznej, tynkowany, w parterze fasady boniowany, na elewacji frontowej bogaty detal architektoniczny tynkowy i ze sztucznego kamienia. Mansardy w konstrukcji drewnianej. Dom całkowicie podpiwniczony, dwukondygnacjowy, nakryty dachem dwupołaciowym o nierównych połaciach i stromą połacią frontową, pokryty łupkiem bitumicznym. Więźba płatwiowo - krokwiowa z pojedynczą ścianką stolcową. Od zachodu dwustronny ryzalit trójkondygnacjowy tworzący boczne skrzydło, nakryty płaskim dachem krytym papą na deskowaniu. Budynek wzniesiony na planie litery „T".